top of page

Co znamenají symboly údržby oděvů?

Následující informace o symbolech údržby využijete nejen každý rok o Vánocích, když pod stromečkem najdete mnohými nenáviděný "měkký dárek". :-)


Základních symbolů údržby oděvů, chcete-li piktogramů, existuje celkem 5 a musí být uvedeny vždy v následující posloupnosti: praní, bělení, sušení, žehlení a profesionální čištění. Doplňkové symboly jsou dva: kříž, který zakazuje uvedeny postup a podtržení, které značí jemnější péči.


Praní je označeno symbolem vaničky a číslo v ní určuje maximální možnou teplotu vody ve stupních celsia. Pokud je ve vaničce ruka, zvolte ruční praní.

Další v pořadí je trojúhelník, ten označuje bělení. Prázdný trojúhelník nebo trojúhelník s písmeny “CL” znamená, že lze oblečení bělit přípravky, které obsahující chlor. Trojúhelník s dvěma čarami bělení povoluje, ale pouze přípravky bez chloru.

Sušení naleznete pod tvarem čtverce. Pokud je uvnitř čtverce kruh, lze oděv sušit v bubnové sušičce.

Instrukce k žehlení znázorňuje ikonka žehličky s tečkami. Teplota žehlení se odvíjí podle počtu teček. Jedna tečka = 110 °C, dvě tečky = 150 °C a tři tečky 200 °C.

Na posledním místě se nachází, pod symbolem kruhu, pokyny pro profesionální čištění. Ty ovšem znát nemusíte. Budou se jimi řídit v případě, že svůj oděv dáte do čistírny.Symboly údržby piktogramy

Comentarios


Příspěvek: Blog2_Post
bottom of page