top of page

Erasmus 2017

Dnes se vrátím k vyprávění mého příběhu a zavzpomínám na 5 měsíců roku 2017 strávených v polské Lodži. ASP (akademie výtvarných umění) je úžasně inspirativní místo. Všude po chodbách a v okolí školy jsou práce studentů. Budova se skládá z centrálního objektu, na který se napojují 4 křídla. První týdny jsem trochu bloudila. :D Vedle školy je nová budova knihovny, veliký sál a výstavní prostor. Přímo ve škole je hned několik galerií vystavujících práce studentů, ale také významných umělců. Tahle škola je prostě ráj!

Vedle svého oboru jsem si mohla zvolit i předměty z jiných fakult a kombinovat projekty mezi více předměty. Tak jsem si jich vybrala rovnou 10, včetně lekcí polštiny, abych nepropásla příležitost naučit se něco zajímavého. Později jsem toho trochu litovala, protože jsem měla jen velmi málo volného času. Ten jsem trávila hlavně se svými přáteli Gosiou a Piotrem a jejich rodinou, která mě přijala neuvěřitelným způsobem. Mohu říci, že jsou pro mě jako druhá rodina.

Ze všech předmětů mě nejvíce nadchl návrh pletenin. Na dílně jsem trávila co nejvíce času. Navrhla jsem svoji první kolekci – Winter Road – a zrealizovala z ní dva modely. Také jsem si zlepšovala polštinu, protože mistři nemluvili anglicky. Překládala jsem španělské spolužačce. Zamilovala jsem se do zátažných pletenin natolik, že jsem si přes mistra domluvila koupi dvou dvoulůžkových pletacích strojů a v létě jsme pro ně jeli do Krakova.

Další předmět, který mě velmi bavil, byl tisk na textil. Vyzkoušela jsem si různé techniky a vytvořila kolekci bytového textilu. A naučila jsem se mnoho dalšího, ale tím Vás nebudu zahlcovat.

Co je ale důležité, během tohoto intenzivně tvůrčího období jsem se pevně rozhodla, že se vyučím dámskou krejčovou. A tak jsem po příjezdu do Čech udělala přijímačky na navazující studium architektury, kterou jsem chtěla dokončit, a zároveň jsem se zapsala na učňák. A o tom se dočtete v dalším článku.تعليقات


Příspěvek: Blog2_Post
bottom of page