top of page

Šaty ze smaragdového hedvábí

Šaty ze smaragdového hedvábí jsou dokončeny a už dělají radost jejich majitelce, která si je objednala na svatbu do Itálie, kam jede jako host. Později je využije na společenské akce. Ve skříni rozhodně ležet nebudou.


Spolupracovat s touto zákaznicí je radost. Žádá si přesně to, co je předností zakázkové tvorby – kvalitní materiály, kvalitní zhotovení a originalitu. Má ráda přírodní látky a u této zakázky se rozhodla pro hedvábí. Na letní šaty je to ideální volba. Látku si vybírala sama po konzultaci se mnou. Do oka jí padl smaragdový habutaj. Připravila jsem jí dva návrhy šatů, ze kterých si vybrala a dále jsme model doladily na první zkoušce.


Zpracování této jemné a kluzké látky bylo náročné. Musela jsem postupovat velmi opatrně a pečlivě. Používala jsem trik mojí prababičky – podložení látky jemným papírem. Důležité bylo také seřízení šicího stroje – napětí nití, které jsme pro takto luxusní model zvolily také hedvábné. Živůtek je podšitý hedvábím v tělové barvě. Švy na sukni jsou dvojité hřbetové a skrytý zip je začištěný látkou. Nikde nejsou okraje látky, které by se mohly třepit.


Zákaznice je z šatů nadšená, a to mi dělá obrovskou radost. Prý jsou na těle velmi příjemné a pohodlné. A to je přesně to, co mě motivuje vyrábět kvalitní oděvy na míru.
Comentários


Příspěvek: Blog2_Post
bottom of page